menuordersearch
polylooleh.com

انواع لوله های پلی اتیلن ,

۱۳۹۴/۸/۱۶ شنبه
(0)
(2)
انواع لوله های پلی اتیلن
انواع لوله های پلی اتیلن

برای انتقال سیالات از لوله های مختلفی استفاده می شود.از انواع این لوله ها می توان به لوله های پلی اتیلن اشاره کرد که به دلیل ویژگی های مختلف و کاربردی که دارند،استفاده گسترده ای از آنها می شود.

از جمله ویژگی هایی که دارند می توان به تولید شدن در سایز های مختلف و ضخامت های متنوع اشاره کرد. در حالت کلی لوله های پلی اتیلن به دو دسته اصلی تک جداره و دوجداره تقسیم می شوند. حال هر کدام از اینها نیز زیر مجموعه های خاص خود را دارند.

انواع لوله های پلی اتیلن تک جداره
لوله های تک جداره پلی اتیلن،بیشتر در زمینه زهکشی زمین های کشاورزی و یا انتقال آب،محافظت از کابل های برق (بکار گیری به عنوان کاور) ، مخابرات و … مورد استفاده قرار می گیرند.

لوله های PE100 و PE80
PE 80
در ایران،تولید لوله پلی اتیلن با نام تجاری PE 80 رواج بیشتری نسبت به دیگر لوله ها دارد. PE 80 حاصل افزایش دانسیته (چگالی) مواد اولیه است.همچنین چون دارای تحمل فشار بیشتر نسبت به هم نوع قبلی خود (PE 63) و ضخامت و وزن کمتر بود،توانست به خوبی جای خود را در صنعت پیدا کند.

PE 100
اما پس از PE 100 ، PE 80 تولید و وارد بازار شد.PE 100 هم از لحاظ فیزیکی و هم داشتن ویژگی های منحصر بفرد و مرغوب تر نسبت به PE 80 برتری داشت. از جمله این برتری ها می توان به دانسیته ، ضخامت و وزن کمتر در کنار قدرت تحمل فشار بالاتر و همچنین ضد اشعه ماورا و بنفش بودن خورشید اشاره کرد. همین امکانات مضائف باعث شد که PE 100 محبوبیت خاصی در بازار پیدا کند.

انواع لوله های پلی اتیلن دوجداره
لوله ی پلی اتیلن دوجداره به دلیل طراحی خاص خارجی و انعطاف پذیری بالا در مصارفی چون (انتقال آب، فاضلاب، شبکه هاي آبياري و زهکشي، جمع آوري آبهاي سطحي، احداث پل و … ) مورد استفاده قرار می گیرد.

 

لوله های دوجداره اسپیرال
لوله های اسپیرال
با توجه به اینکه امکان تولید لوله های کاروگیت در قطر های بزرگ وجود ندارد به همین دلیل تولید این لوله ها به روش اسپیرال انجام می گیرد.شباهت های بسیاری میان لوله های اسپیرال و کاروگیت وجود دارد با این تفاوت که تولید لوله های اسپیرال کمی فرق می کند.پس از قالب گیری مواد اولیه ذوب شده در اکسترودر،این لوله ها تولید می شوند.در این فرایند الیاف نرم پلی اتیلن که شکل مذاب به خود گرفته اند با رشته های فولادی مخلوط می شوند.لوله های بدست آمده طی این فرایند که دیواره ای سخت و مقاوم دارند را لوله های اسپیرال می نامیم.

لوله های دوجداره کاروگیت
لوله های کاروگیت
از لوله کاروگیت دوجداره در اکثر مواقع به صورت لوله های دفنی در زیر زمین برای انتقال فاضلاب شهری استفاده می شود.این لوله ها به سبب طراحی مارپیچی که دارند،از خود مقاومت بالایی در برابر فشار های زیر زمینی نشان می دهند.لوله های کاروگیت دو جداره به نام های لوله پلی اتیلن فاضلابی و یا لوله فاضلاب داخل زرد نیز شهرت دارند

aparatfacebookgooglelinkedintwiter
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر