menuordersearch
polylooleh.com

پلیمر هایی رسانا تر از فلزات ,

۱۳۹۴/۸/۱۵ جمعه
(0)
(0)
پلیمر هایی رسانا تر از فلزات
پلیمر هایی رسانا تر از فلزات

به طور کلی پلیمرها به عنوان عایق کار می شوند ، اما تیمی از محققان در MIT ابداع کرده اند که پلی اتیلن - که بیشتر از همه استفاده می شود - به یک رسانا تبدیل می شود که گرما را بهتر از بسیاری از فلزات خالص منتقل می کند. اما تبدیل عایق به هادی تنها نیمی از موفقیت است. با انعطاف پذیری دقیق تمام مولکول های پلیمر ، محققان پلی اتیلنی ایجاد کرده اند که گرما را فقط در یک جهت هدایت می کند.

به گزارش  جام جم آنلاین ، مواد پلاستیکی به عنوان یک عایق الکتریکی باقی مانده است.
قرار گرفتن یک سری مولکول های پلیمری در خط کار ساده ای نیست - اگر به عهده خود آنها باشد ، این مولکول ها در یک آرایش آشفته قرار می گیرند که در برابر انتقال گرما مقاوم است. اما تیم MIT دریافت که با کشیدن آهسته الیاف پلی اتیلن از محلول ، می توانند مولکول ها را به همان ترتیب به صف بکشند و ماده ای ایجاد کنند که باعث می شود گرما از یک جهت عبور کند اما از جهت دیگر.
این نوع رسانای یک طرفه برای کاربردهای بی شماری در دستگاههایی که گرما باید از یک مکان خاص خارج شود ، مانند مبدلهای حرارتی ، پردازنده های رایانه ای و یا وسایل الکترونیکی قابل حمل ، رسیده است. با رسانایی گرمایی 300 برابر بیشتر از پلی اتیلن معمولی ، این پلیمر در واقع رساناتر از نیمی از فلزات خالص است ، به این معنی که می تواند به طور بالقوه جایگزین هادی های فلزی در چندین دستگاه متداول شود.
البته ، همه اینها به مقیاس گذاری فرآیند ایجاد پلی اتیلن رسانا با قیمت و مقادیر قابل قبول در بازار بستگی دارد ، کاری که تیم هنوز انجام نداده است. اما اگر آنها راهی برای تولید عمده مواد پیدا کنند ، می تواند به سرعت از نیمکت آزمایشگاه به برنامه های تجاری برسد ، و یک گزینه ارزان قیمت برای فلزات خاصی که در تبادل گرما استفاده می شوند ، فلزاتی که هزینه و گاهی هزینه های زیست محیطی برای دستگاه های معمول دارند ، فراهم می کند.
گانگ چن ، استاد مهندسی نیرو در MIT از کارل ریچارد سودربرگ ، و یکی از نویسندگان ارشد مقاله ، می گوید: "ما فکر می کنیم این نتیجه گامی برای تحریک این رشته است." "چشم انداز بزرگتر ما این است که این ...

aparatfacebookgooglelinkedintwiter
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر